"אני לא מצליחה לסרוק!" על אומנות הסריקה בשיטת תטא הילינג

הרבה פעמים תלמידים שמגיעים אליי, אומרים לי "אני לא יודע לראות, אני לא מצליח בסריקות. אני יודע לעשות דיגינג טוב אבל לא מצליח לסרוק." לאחר העמקה איתם, מגלים תמיד שהם כן מצליחים לסרוק, לאחר הבנת העקרונות.

מספר טיפים לביצוע הסריקה:

למעשה יש לנו 4 חושים בהם ניתן להשתמש לצורך ביצוע הסריקה:

  • החוש הראשון – ויזואליזציה, דרך חוש הראייה.
  • החוש השני – אמפתיה, דרך הסולאר פלקסוס. פשוט מרגישים.
  • החוש השלישי – חוש השמע, המסרים ממש נשמעים.
  • החוש הרביעי – חוש הנבואה. אנחנו לא רואים ולא שומעים אלא פשוט יודעים.

עם חלק מהחושים אנו נולדים וחלקם חסומים עבורנו, עדיין לא מפותחים.

אני לדוגמה הייתי ויזואלית, והחושים האחרים שלי התפתחו ברגע ששחררתי טראומות עמוקות. ברגע שתמשיכו בתהליך הניקוי שלכם ותנקו אמונות וטראומות, החושים יתפתחו.

אמונות שקשורות לסריקה:
1 – לעיתים ניגשים באופן "כבד" לתהליך. "מה יקרה כשאעשה טעות?" במיוחד כשאנחנו בקבוצה ומישהו אחר מצליח לראות, הלחץ עולה והרגשות מתבלבלים. התחרותיות שלנו מעסיקה אותנו וכך מאבדים את המומנטום. כדי לקבל מסר חייבים להיות במצב תטא וכאשר אנחנו עסוקים ברגשות שלנו ובפחדים, זה אוטומטית מוציא אותנו ממצב תטא.

2 – יכולות להיות אמונות שקשורות לכישלון, לפחד, ללקיחת אחריות שמונעות מאיתנו לסרוק.

3 – אמונה נוספת – המסר שלי יכול להזיק לאדם אחר. אם הייתי הילר גם בגלגול קודם והשתמשתי בידע שלי וזה פגע באדם אחר

4 – האמונה "אסור לי לסרוק" – לדוגמא, כי זו פלישה למרחב של אדם אחר.

5 – אמונות הקשורות לאגו ולביטחון העצמי שלנו "מי אני בכלל שאסרוק?", "אני לא ראוי לתקשר", "אני לא ראוי לקבל מסרים."

6 – לפעמים צריך לוותר על השימוש במילה "סריקה" כי זה מרגיש כמעין "מבחן" עבור אנשים מסויימים. במקום, נסו להפוך את התרגיל למילים אחרות כמו "מה אני יודע על אדם זה, מה מרגיש לי, מי הוא? בלי כל התהליך והמתודה המסודרת. זה מאפשר למטפל לחוש חופש ומשקיט את הדאגה, כך שהחושים יוכלו לקלוט ולעבד…

חשוב לזכור שעל מנת לקרוא, צריך קודם כל להרפות את הלחץ. להרפות מהמחשבות ואז נהיה פנויים לקבל את המסר. אפשר לעשות מדיטציה על מנת להגיע לשקט הפנימי, אך להקפיד לתרגל גם בסביבה לא שקטה, כדי שנוכל לסרוק גם באמצע שוק הומה.

אנרגיית ההתפעלות
אנרגיית הבריאה היא אנרגיה חשובה מאד לתהליך הסריקה.
למעשה, הכל קיים כבר, כל המידע, כל הרגשות, הכל קיים כבר
כאשר אנו מתפעלים מהיכולת של חוש שקיים בתוכנו, כמו מהיכולת לסרוק ומכך שהאדם השני מאפשר לנו להתאמן עליו ולקבל מידע מהבורא, (ובכך לגלות מהי היכולת שלנו), אנחנו מכניסים את האנרגיה החיובית הזאת, אנרגיית ההתפעלות, אלינו פנימה.

להתבונן אל תוך הסריקה כמשחק
אני הולך לשחק. לא לשחק עם האדם אלא להתבונן מתוך משחק, ולא מתוך ה"מבחן", לא מתוך הרצינות שמתלווה לתפקיד של הסורק. אנרגיית המשחק מביאה אותנו לחיבור עם הילד הפנימי ולתחושת קלילות וכך המסר מגיע בצורה טהורה יותר אלינו.

לגבי המסר – איך אנחנו מפרשים ומעבירים אותו הלאה?

חשוב להבין שהמסר אינו שלנו, המסר שייך לאדם שמולנו ואנחנו למעשה מתווכים בינו לבין הבורא.
קודם כל, תמיד נתחיל עם דברים חיוביים. התבוננו בעוצמה של המטופל… איזה תכונות יש לו שנותנות לו עוצמה? רק לאחר מכן אפשר לשתף, אם קיבלת, בדברים שדורשים התייחסות. עיקרון זה יוצר פתיחות, קבלה ורכות מצד המטופל.

כלל מספר 1 – לשמור על אתיקה.
בשום פנים ואופן לא להגיד את המסר באופן גס. אם רואים דברים כמו בגידה, פיטורין, מחלה קשה או מוות, יש לתקשר זאת בעדינות "הבורא ממליץ לך להתבונן במערכת היחסים שלך/מה קורה איתך בעבודה"
לדוגמא, במקרה של מחלה קשה –
"אני רואה הצטברות אנרגטית בחזה בצד שמאל. זה לא אומר שאני רואה מחלה-כי אנחנו מבינים שמחלה היא תוצאה של הצטברות אנרגטית של רגשות באזור או איבר מסוים עקב התנהלות לא מסונכרנת בין גוף, נפש ושכל. ניתן להגיד למטופל משהו בסגנון של "מכיוון שהגעת אליי, לא הגעת סתם, כדאי בכל זאת לבקר אצל רופא ולוודא שהכל בסדר."

כלל מספר 2 – דרך גילוי המסר למטופל. כדאי לומר אותו בצורה איטית ועדינה למשל
"אני מרגישה תנועה אנרגטית לא הרמונית באזור הזה, האם אתה מרגיש את זה?" ומיד לאפשר למטופל לתת פידבק.

סריקה בשיטת תטא הילינגסוגי סריקות ויזואליות:
1) סריקה שבה רואים את החיים של האדם כמו סרט, מה מתרחש בגוף ובמרחב החיים שלו כמו בסרט. זהו סוג של תקשור, אפשר לספר מה אנו רואים ולשאול אם זה מדבר אל המטופל. אם המטופל כועס או מתנגד מאד, יכול להיות שיש משהו במקום הזה, חשוב לנסח בצורה נכונה ואינטילגנטית את המסר.
2) מסר יכול להגיע מתמונה שאינה קשורה לחיים האמיתיים של האדם. לפעמים עולים דימויים ואפשר פשוט לזרוק למטופל את מה שראיתם "ראיתי ורד, זה אומר לך משהו?" אנשים בד"כ מתחברים למסרים.
3) סריקה לפי צ'אקרות שנותנת לנו את תמונת מצב נוכחי של האדם. למשל אם רואים תנועה אנרגטית לא טובה או צבע כהה שחור באזור ציאקרת הגרון -זה יכול להעיד על כמה דברים: מחלות באזור כמו בעיות בבלוטת התריס, דלקות גרון חוזרות ,פריצת דיסק בצוואר..

מה בעצם עומד מאחורי זה? בדוגמא שבחרנו, לאנרגיה של צ'אקרת הגרון יש 3 מהויות:
  1. ביטוי רגשות בצורה ורבלית-מילולית
  2. עיתוי – הזמן הנכון
  3. אמונה- מהי האמת הפנימית שלי

חוסר סינכרון בין 3 אלו, עלול לגורם לבעיות בריאותיות באזור הגרון. צבע כהה בסריקה יכול גם, לחלופין, להעיד על בעיה רגשית, כמו לדוגמא חוסר מתן ביטוי מילולי לרגשות.

4) לפעמים המסר שאנחנו מקבלים הוא של דמות דו מימדית, כמו בסרט מצויר. אפשר לשאול את הבורא, ואז לשקף למטופל "אני רואה כך וכך, זה מדבר אליך?"

אם המסר לא ברור לכם – תשאלו את הבורא. אם אתם לא רואים טוב, בקשו מהבורא לעשות "זום אין" או "זום אאוט".אתם יכולים גם לבקש פשוט שמהסר יהיה ברור.

חשוב לזכור שסריקות דורשות אימון. אפשר לסרוק את כולם ללא אישור. למה? כי זו בעצם יכולת טבעית שלנו כמו חוש הראיה או חוש השמיעה. אתם לא מבקשים מבן אדם אישור על מנת להסתכל עליו או לשמוע את השיחה שהוא מדבר על ידכם…

נדרש אישור אך ורק על מנת לשתף כי פה אנחנו נוגעים בחוק הבחירה החופשית. אפשר אפילו לשבת בתחנת אוטובוס או רכבת ולסרוק, ממש להפוך את זה למשחק ואז לשאול את מי שמרגיש לנו נכון: "סליחה -אני מתקשרת וקיבלתי מסר עבורך -בא לך לשמוע?" בדרך כלל אנשים מתלהבים מסקרנות. למעשה, עשיתי זאת כמה פעמים בחוף הים והוספתי כמה מטופלים משם (:

זכרו: אין עוד אדם כמותכם או דומה אליכם!
הנשמה והשיעורים של כל אחד מאיתנו הם שונים. אתם לא יכולים לסרוק כמו מישהו אחר, כמו שמוזיקאי טוב לא צריך להיות פרופסור בפיזיקה . התחברו אל העוצמה הפנימית שלכם וסרקו כמו שאתם מרגישים עם החושים המפותחים אצלכם.
חשבו מה מרגיש לכם נכון, לכל אחד יש את הדרך שלו לעשות זאת. גם ככה אנחנו סורקים כל שנייה מחיינו רק לא קראנו לזה "סריקה" עד שלמדנו לתטא הילינג.

ביום שישי הקרוב, ה-15.7, אני מזמינה אתכם לתרגול סריקה בו נעמיק ונחדד את כל הנושאים הללו.

לפרטים נוספים ולהרשמה בקרו בקישור הבא.