שיתוף אישי בנושא עצירות – איך מונעים אותה?

עד לא מזמן סבלתי מזה שנים רבות מעצירות. עצירות בדרך כלל "תוקפת" נשים.

אני זוכרת שכשהגעתי לקורס אנטומיה אינטואיטיבית לפני כארבע שנים לא באמת האמנתי שניתן לרפא את הגוף דרך הנפש. זוכרים? אני מגיעה מעולם הרוקחות…

כמה חודשים לאחר הקורס גיליתי שהעצירות נעלמה. אתם בטח שואלים עצמכם איך? פשוט מאוד. ניקיתי פחדים וטראומות והבנתי שהעצירות היתה התוצאה של אותם פחדים וטראומות.

אני זוכרת עצמי כרוקחת איך מכרתי כמויות של כדורים, נרות משלשלים, חוקנים ועוד. אז מה באמת קורה? רגשות מסוימים נשמרים באזור המעי הגס וגורמים לתקיעות (עצירות).

כאישה שסבלה מהנ"ל, כמטפלת וכמורה אני רוצה להרחיב ולהסביר בנושא.

נתחיל בלהבין את המבנה הפיזיולוגי..

המזון שאנו אוכלים מגיע לקיבה וממנה ממשיך למעי הדק וממשיך למעי הגס שתפקידו המרכזי פינוי הפסולת. תהליך זה בדרך כלל לוקח בין חמש לעשר שעות תלוי במהירות המטבוליזם. כאשר פינוי הפסולת שעורך יותר מ-48 שעות מוגדר כעצירות.

הרפואה הקונבנציונלית טוענת כי הסיבות לכך הינן, שתיה מופחתת, תזונה לא מאוזנת, תופעות לואי של תרופות מסוימות, פעילות מופחתת של בלוטת התריס, חוסר בפעילות גופנית וכו'.

אתם בטח רוצים לדעת מה עושים…

תעלו את רמת המודעות שלכם, הגוף שלכם מדבר אליכם ובסה"כ צריך לעצור ולהקשיב לו. שאלו אותו למה הוא זקוק, שימו לב באילו תקופות מופיעה העצירות בחייכם. אני למשל הבנתי שהגוף שלי זקוק למנוחה, רוגע ושתייה מרובה של מים בבוקר. אני זוכרת שכשעזבתי את מקום עבודתי כשכירה ולא הייתי צריכה להתחיל את הבוקר בלחץ, ריצות וכו' המצב השתפר משמעותית.

אז בעצם מה אני ממליצה לכם?

 • קומו בבוקר מוקדם, לפחות חצי שעה קודם, תשתו 5 כוסות של מים/תה (עדיפות לדבש במקום סוכר), נסו לא לאכול דבר עד שלא סיימתם את השתייה ותופתעו לראות שאתם מבלים בשירותים בקלות ובפשטות.
 • עשו יוגה (עוזרת להרפיה, הפעלת המעי הגס ומזרימה דם לאזור זה).
 • הפחיתו או הורידו לחלוטין בשר מעובד, מוצרי חלב, סוכר לבן וקמח לבן.
 • אכלו הרבה פרות וירקות כגון: שזיף, מנגו, אגס, סלק, ירק, פשתן כתוספת לסלט וגף מגנזיום ציטרט כתוסף תזונה לפני השינה.
 • השתדלו מאוד לא לאכול לאחר השעה שמונה בערב.

ברמה הרגשית והאנרגטית: אזור המעי הגס נמצא בצ'קרת המין והיצירתיות. כאשר בפעם הראשונה התבוננתי ברגשותיי, הרגשתי שחוסר היצירתיות בעבודה שלי, ברמה הרגשית גורמת לכיווץ של הבטן התחתונה שלי.

אני ממליצה לכם לבדוק מה מכווץ אתכם בצ'קרה זו. כלומר, איזה רגש או פחד גורם לכם לכיווץ הבטן התחתונה. לדוגמא, טראומה, התעללות מינית, פיזית או נפשית יכולות לגרום לחוסר זרימה באזור זה. שאלו את עצמכם האם אתם בני אדם שמשחררים רגשות או נשארים תקועים איתם. אצלי, כאשר הייתי סובלת מעצירות זה היה מקרין לי לגרון, מעין סוג של גודש בגרון וזה מעיד על חוסר ביטוי של רגשות.

אולי יש לכם פחד מדחייה או כישלון?

אני רוצה לתת לכם טיפ גדול ופשוט – שחררו את העבר, תאהבו את עצמכם, שנו דברים על מנת להירפא, הקשיבו לגופכם, ממש הסתכלו על הגוף כסוג של מקדש לנשמתכם.

יותר מזה, לפעמים אצל אדם קיימת רגישות באזור מסוים בגוף, אפילו אחרי שהוא נרפא הרגישות עדיין קיימת ומאותה סיבה הבעיה תחזור ותופיע שוב…

אני למשל אוהבת את המקום הזה – כל פעם שאני בלחץ זה שוב מופיע… בשלב מסוים פשוט הבנתישהמעי שומר עלי. הגוף שלי חכם ואומר לי למה הנשמה והוא זקוקים ואם אני סוטה מהמסלול אז אני מקבלת תזכורת..

דבר נוסף – האמינו שאתם ראויים להיות אהובים… בשביל זה נולדתם!

ועכשיו הורדות (יש לומר "כן" בלב)

 • אני יודעת איך זה מרגיש לחיות בלי חרטה, בלי פחד מדחייה ובלי פחד מכישלון
 • בטוח עבורי לשחרר את העבר שלי
 • בטוח עבורי לשתף אנשים ברגשותיי
 • אני יודעת איך זה מרגיש כשמקשיבים לי
 • יש לי מה לומר
 • אני יודעת איך זה מרגיש להיות ראויה לאהבה ולערכה עצמית
 • מותר לי לנוח
 • אני יודעת איך זה מרגיש להקשיב לגוף שלי ,לסמוך עליו ולאהוב אותו ללא תנאי
 • אני מקור אנרגיה בלתי פוסק כמו השמש שלעולם לא תגמר

שימו לב, אתם תשתנו על מנת להרפא ולהיות מאושרים. כאשר אנו עושים עבודה עם עצמנו ברמה רוחנית ואישית אנחנו אוטומטית משנים את התזונה שלנו ומקשיבים לגוף יותר, פשוט כי אנחנו יותר אוהבים את עצמנו!!!

מעוניינים לקחת את יכולות התטא הילינג שלכם לשלב הבא?

בוגרי קורסי תטא הילינג מתקדמים מוזמנים באהבה לקורס אנטומיה אינטואיטיבית,

קורס הדגל של שיטת תטא הילינג.

במהלך הקורס שיהפוך אתכם למטפלי תטא הילינג בכירים, תבינו איך הגוף מגיב לרגש מסוים ואיך כל רגש מתבטא בגוף.

הלמידה הזו "תחזיר אתכם אל תוך גופכם" ותשפר את המודעות הגופנית שלכם.
תבינו איך הרגשות מנהלים את גופכם ומה גרם אצלכם למחלה זו או אחרת.

לפרטים נוספים על הקורס הקרוב ולהרשמה לחצו כאן.

 

* המידע ניתן כשירות כללי ואין לראות בו המלצה
חובה לפנות לרופא לקבלת ייעוץ